Kúpou drevenej podlahy naša starostlivosť o klienta ani nezačína ani nekončí. Nemôžeme si dovoliť, pokiaľ si nás zákazník vybral ako dodávateľa, aby sme montáž podlahy nechali na jeho pleciach. Samozrejme sú drevené podlahy, ktoré si dokáže mnoho klientov namontovať sami, avšak montáž je len jeden z množstva krokov ktoré je potrebné zvládnuť k tomu, aby klient užíval drevenú podlahu mnoho 10ročí. Máme špecializovaných montážnikov s niekoľkoročnými skúsenosťami, ktorí svoju prácu majú radi a pristupujú k nej profesionálne.

Pokiaľ preskočíme samotný výber drevenej podlahy a dostaneme sa na jej realizáciu, tak začneme pri samotnej vlhkosti, ktorú je potrebné odborne zamerať a určiť tak správny dátum montáže podlahy. Nevyhnutnosťou je zabezpečenie správneho, rovného a dostatočne pevného podkladu v prípade lepenia drevených podláh. Na vyrovnanie podkladu niveláciou, nieje možné použiť akúkoľvek niveláciu a už vôbec nie lacnú z bežných stavebnín. Hlavne celomasívne parkety potrebujú veľmi pevnú niveláciu. Ako väčšina ľudí vie, tak drevo stále pracuje a len kvalitná nivelácia, ktorá je správne zhotovená, ho dokáže "udržať na uzde". Obzvlášť náchylné na kvalitu podkladu sú staré domy, v ktorých sú väčšinou potery z "rôznych" materiálov, ktoré sú popraskané, rozpadávajú sa, alebo sú veľmi krivé.

Až pokiaľ je toto zvládnuté, tak sa môže pristúpiť k samostatnej montáži podlahy s použitím správnych lepidiel pre celoplošné lepenie v ktorých sú rozdiely podľa potreby použitia ako napríklad pre podlahové kúrenie, kúpeľňu či bežného priestoru so štandardnými podmienkami.

V prípade ak si vyberiete celomasívne podlahy bez povrchovej úpravy, tak je nutné vykonať správne vybrúsenie, tmelenie a olejovanie, prípadne lakovanie. Brúsenie samotné je natoľko špecifický proces, že len malá chyba v nesprávnom použití brúsneho papiera, spôsobí nepekný efekt, ktorý nieje lacné odstrániť. No vďaka výhode dreva, je toto možné zvládnuť.

Správny olej či lak, čas na nasiaknutie a správne vyleštenie je natoľko dôležitý, že aj malé niekoľkominútové zaváhanie, dokáže znehodnotiť celý proces. Toto jednoducho nemôžeme nechať na ramenách našich klientov a preto sa o všetko po dohode postaráme. Správnosť, presnosť a celkové dodržiavanie základných princípov pri montáži drevených podláh je našou prvoradou prioritou na ktorej tvrdohlavo dbáme tak, aby sme zákazníka ušetrili akýchkoľvek zbytočných problémov.

A keďže je drevená podlaha živý materiál, tak sa postaráme aj o servis počas jeho používania.

View the embedded image gallery online at:
https://www.opwood.sk/montaz-drevenej-podlahy#sigProIddb95a09eb9


Na čo si pri montáži drevenej podlahy treba dávať pozor?


Ak ste sa rozhodli pre drevené podlahy, tak gratulujem. Odporúčam však pred realizáciou pár rád, aby sa nestalo, že po odchode firmy budete nie tak úplne spokojný, ale skôr rozčarovaný.

Čo tým myslím?

Hovorím o skrytých detailoch, príprave podkladu, dutých miestach a hlavne správne dodržanom technologickom postupe. Je jasné, že si každá firma, alebo živnostník, drží svoje know-how pre seba. Aj my máme pri parketách svoje "finty", vďaka ktorým odovzdáme podlahu kvalitnejšie zvládnutú ako konkurencia, alebo inak urobenú povrchovku, ktorú robí len málokto alebo dokonca nikto.

Teraz to podstatné: máte právo presne vedieť čo sa bude robiť a ako, vrátane kompetného vysvetlenia.

Nehajte si vysvetliť presný postup pri nivelovaní, nehajte si poradiť pri voľbe materálu, ako správne uložiť parkety alebo akú zvoliť povrchovú úpravu a prečo. Pre nás je veľkou úľavou, pokial klient vie, čo môže od podlahy čakať, čomu sa má vyhnúť, prípadne čomu má zabrániť. Drevené parkety majú preňho o to väčšiu hodnotu. Aby sme to podporili, tak z času na čas posielame našim klientom užitočné rady a tipy, čo a ako s drevenými podlahami.

Pýtajte sa každého parketára či podlahára na to, čo sa bude robiť a prečo. Možno Vám chce urobiť niečo lepšie ako konkurenica, alebo naopak, ale potrebujete vedieť prečo!

View the embedded image gallery online at:
https://www.opwood.sk/montaz-drevenej-podlahy#sigProId6f04619f59

mam zaujem tlacitko