Drevo sa stáva stále obľúbenejším a častejšie používaným materiálom v architektúre záhrad. Na rozdiel od kameňa pôsobí teplým dojmom a spolu zo zeleným trávnikom či u bazénu vytvára nenapodobiteľnú kombináciu.

V posledných rokoch sa rozšírila ponúkaná škála drevín pre exteriérové aj interiérové použitie (napríklad kúpeľňe) o ďalšie druhy. Tieto dreviny pochádzajú z tropických oblastí juhovýchodnej Ázie či Južnej Ameriky a patrí medzi ne, popri všeobecne známeho TEAKU, napr. taktiež BANGKIRAI, MASSARANDUBA, IPE, CUMARU, TATAJUBA, MERBAU a ďalšie. Vďaka svojmu pôvodu sa tropické dreviny vyznačujú špecifickými vlastnosťami - vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom (nie je ich potrebné impregnovať), vysokou tvrdosťou (merná hmotnosť pri vlhkosti 15% sa pohybuje od 690 do 1050 kg/m3) a dlhšou životnosťou.

Prirodzenou vlastnosťou dreva je postupné vyplavovanie prirodzeného farbiva. Pôsobením dažďa a slnka získa drevo striebristo - sivú patinu. Toto platí aj pre exotické dreviny. Na udržanie prirodzenej farby sa odporúča použitie olejov, napr. teakového oleja, a to buď bezfarebného alebo s prirodzeným pigmentom. So širšou škálou ponúkaných tropických drevín sa zvyšuje aj jeho dostupnosť pre koncových zákazníkov. Nové dreviny sú v porovnaní s tradičným teakom lacnejšie a to aj pri zachovaní výbornej prirodzenej odolnosti a trvanlivosti.

V našej širokej ponuke nájdete aj dreviny ktoré sú úplne nové a doposiaľ sa používali len domorodými obyvateľmi. Tieto dreviny sú taktiež úplnou novinkou aj na západoeurópskom trhu, ktorý využíva exotické dreviny už niekoľko desaťročí. Sme presvedčení, že ak sa rozhodnete mať vo svojom obydlí aspoň kúsok exotického dreva, príjemný pocit tepla budete cítiť v každom ročnom období.

View the embedded image gallery online at:
https://www.opwood.sk/exoticke-podlahy#sigProId8eb47ab725

mam zaujem tlacitko