Dub je najpoužívanejšou drevinou na podlahy. Je to neprekonateľný fakt a to kvôli jeho výnimočným vlastnostiam. Dostatočná tvrdosť a obrovská variabilita s farebnými odtieňmi. Dubové podlahy sa upravujú nielen farebnými olejmi, ale aj terminzovaním a dymením.

Termizovanie je zahrievanie dubovej podlahy v komore na teplotu od 140 - 180 st. C. Tým nadobudne tmavšiu farbu po celom priereze dosky. Čím vyššia teplota, tým je podlaha tmavšia.

Podobným spôsobom je robené dymenie podlahy, Takisto sa do uzavretej komory naženie dym, ktorý spôsobí stmavnutie dubovej podlahy. Niektorý výrobcovia používajú aj čpavok, no od tejto techniky sa z ekologických dôvodov postupne ustupuje.

 

Pracujeme hlavne s Európskymi výrobcami, medzi ktoré patrí aj najvyhľadávanejší Slavoniansky Dub. Dubové podlahy majú veľa vzorov. Každá z ponúkaných podláh má svoj nenapodobniteľný pôvab a charakter. Nami vyrábané drevené podlahy sa dokonale hodia do vnútorných priestorov, či už do tradičných miestnosti, ktorým dodávajú klasický vzhľad, alebo aj do moderne projektovaných a zariadených priestorov.

V závislosti od vybraného vzoru - modelu podlahy a jej charakteristiky, ktorou pôsobí, si klient môže vytvoriť vo svojom dome príjemnú atmosféru a útulné prostredie, v ktorom sa bude cítiť ako v letnom dome stojacom nad jazerom, alebo ako v exkluzívnom a elegantnom dome či luxusnej vile s pekným výhľadom na more.

Ponúkame do pozornosti podrobný opis, charakteristiky detailov jednotlivých modelov drevených podláh. Zároveň tu môžete nájsť aj potrebné informácie o správnom používaní, informácie o údržbe a ošetrovaní drevených podláh atď.

View the embedded image gallery online at:
https://www.opwood.sk/dubove-podlahy#sigProId68d597021e

mam zaujem tlacitko